Klavye İşaretleri

Dolar İşareti Klavyeden Nasıl Yapılır? Dolar İşareti Kısa Yolu

dolar işareti

Dolar işareti bu para biriminin dünya da en çok kullanılan para birimlerinden bir tanesi olmasından dolayı ihtiyaç duyduğumuz klavye işaretleri arasında yer almaktadır. Bu işareti gerek Excel gibi alanda hesaplamalar yaparken gerek herhangi bir ortam liste tutarken kullanabilirsiniz. Peki bu işareti en kolay şekilde nasıl yaparız hemen size bunu aktaralım.

Dolar İşareti Nasıl Yapılır?

dolar işareti kısa yolu

1. Yolu

Dolar işaretini klavyeden basit bir şekilde yapmak istiyorsanız yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Alt Gr + 4 tuşuna basılı tutarak sembolü edinebilirsiniz. Dolar işareti yapmanın farklı yol ve yöntemleri de bulunmaktadır ancak işaretin kısa yolunu kullanarak yapmak sizin için kolaylık sağlayacaktır.

2.Yolu

Dolar işaretini yapmanın ikinci yolu olarak ise basitçe $ işareti kopyalayıp kullanacağınız alana yapıştırarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ne kadar bu işareti yapmanın en kolay yolu kısa yolunu gerçekleştirmek olsa da bazı klavye problemleri veya tuş sorunlarından dolayı bu işareti yapamıyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda işareti kopyalayarak kullanmak bir alternatif yöntem olabilir.

3.Yolu

Bu yöntemlerin hiç birisi işe yaramadı ise son olarak tüm işaret ve semboller için de kullanabileceğiniz “Karakter Eşlem” aracına başvurmak olacaktır. Karakter eşlem aracını açmak için yapmanız gereken şey Windows Çubuğu > Arama “Karakter Eşlem” işlemini yaptıktan sonra uygulamayı açmak olacaktır.

dolar karakter eşlem

Uygulama açıldıktan sonra yapmanız gereken şey ise çok basit. Semboller ve işaretler arasından dolar işaretini bulup “Seç” butonuna tıkladıktan sonra “Kopyala” butonuna tıklamak olacaktır. Yaptığınız işlemlerde güvenilir bir dolar kuru bilgisi almak istiyorsanız Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası üzerinden bilgilere buradaki linkten ulaşabilirsiniz.Bu işlemlerden sonra halen $ işareti yapmak konusunda problemler yaşıyorsanız yorum atarak bizlerden yardımcı olmamızı isteyebilirsiniz.

Yorum Yap