Klavye İşaretleri

Tik İşareti Klavyeden Nasıl Yapılır? Kopyalanabilir Tik İşaretleri ✓

tik işareti

Tik işareti bilgisayarda listeleme yaparken, onay anlamında ya da bazı görsel güzellik katmak adına kullanılan klavye işaretlerinden bir tanesidir. Sizlere bu yazımızda hem standart tik işareti nasıl yapılır bunu anlatırken hemde diğer kullanabileceğiniz tik işaretlerini kullanmanıza olanak sağlayacağız. Öncelikle klavyeden tik işareti nasıl yapılır bunu inceleyelim…

Tik İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyeden doğrudan kısa yol tuşu ile Tik işaretini yapmak istiyorsanız Alt + 0252 tuşlarına basmanız gerekmektedir. Alt tuşuna basılı tutarken sırasıyla gerekli rakamlara basıp elinizi alt tuşundan çektiğiniz takdirde işlem gerçekleşmiş olacak. Bu yöntem ile sizler Microsoft’ta tanımlı olan standart tik işaretini elde etmiş olacaksınız.
Diğer basit bir yöntem ise “Karakter Eşlem” aracını kullanmak olacaktır. Bilgisayarımızda başlat menüsünde ya da başlat menüsünün yanındaki arama butonuna tıkladık sonra “Karakter Eşlem” yazın. Çıkan uygulamaya tıklayın ve bilgisayarınızda tanımlı olan tüm işaret ve sembolleri görebilirsiniz. Buradan tik işaretini bulduktan sonra kopyalayıp kullanabilirsiniz.
Eğer ben daha farklı tik işaretleri arıyorum derseniz aşağıdaki aracımızı kullanarak beğendiğiniz tik işaretini kullanabilirsiniz.

Kopyalanabilir Tik İşaretleri

Kopyalamak için emojilere tıklayabilirsin. iOS cihazlarda üzerine basılı tutup kopyala seçeneğine tıklayın.

 

     

2 Yorum

  • √ İşaretini yapmak için Alt tuşuna basılı tutarak sırasıyla nm4 , nm1 , nm2 , nm3 , nm6 , nm9 , nm8 , nm7 tuşlarına basmalısınız.

    nm:Num Lock
    nm8: Num Lock sayılarındaki 8 sayısı.
    num lk: Num Lock

Yorum Yap