Klavye İşaretleri

TL İşareti Klavyede Nasıl Yapılır? Türk Lirası Simgesi

tl işareti

TL işareti bilgisayarda fiyatlarla alakalı liste yaparken sıkça kullandığımız sembollerden bir tanesi. Örneğin yapacağını bir muhasebe tablosu, gelir gider tablosu vb. şeylerde TL simgesini kullanmak yaptığını listeleri daha anlamlı hale getirecek ve görsel açıdan da daha anlaşılır yapacaktır. Peki TL işareti klavyeden ya da telefondan nasıl yapılır ve listelerimizde bu işareti nasıl kullanabiliriz hemen bunun yöntemlerine bir göz atalım.

Bilgisayar’dan TL İşareti Nasıl Yapılır?

bilgisayar tl işareti
Bilgisayar kullanarak klavyeden TL işareti yapmak istiyorsunuz bu işaretin kısa yolu gerçekten çok basit. altgr + T tuşlarına basarak TL işaretini elde edebilirsiniz. Eğer bu kombinasyonu yaptığınızda da halen işaret gelmiyorsa ₺ işareti kopyalayıp istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Telefondan TL Simgesi Nasıl Yapılır?

telefon tl işareti
Telefon kullanırken TL işareti yapmak istiyorsanız telefon klavyeniz açıldıktan sonra sol altta yer alan rakamları gösteren tuşa tıklayın. Ardından klavye değişecek ve sembollerin olduğu klavye gelecektir. Buradan ₺ işaretini bularak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.
Bu işaretin bulunduğu yer Android ya da iOS cihazlarda değişmemektedir. Bundan dolayı anlatımı iki ayrı başlık altında yapmaya gerek duymadık. Eğer halen bir sorun yaşıyorsanız bizlere yorum atarak yardım isteyebilirsiniz.

Yorum Yap